Retro but amazing games ! This package contains :
BestFriends Forever1.03a
Bugatron Gold1.51
Bugatron Worlds 1.01c
Clash N Slash 1.11b
CosmoBots 1.05a
MarblesDeluxeSuperVersion 1.31a
Platypus 1.14
Z-Ball Gold 1.09a
Download
20.04.2009
25.8KB
Ramona Bădescu s-a împăcat cu prietenul său italian, omul de afaceri Riccardo Picconetti, care o părăsise după ce vedeta româncă participase la un reality-show filmat două luni în Brazilia. Dar împăcarea celor doi amorezi are limite, după cum a recunoscut chiar Ramona pentru publicaţia italiană Alexis.it. Ea e declarat că, în ciuda faptului că între ei este o relaţie serioasă, încă nu au ajuns la punctul în care să-şi petreacă nopţile împreună: „Sigur că facem dragoste. Dar, după ultimul sărut, mergem fiecare la casa luiâ€.
Destăinuirea actriţei nu a fost dusă până la capăt, Ramona omiţând să spună a cui a fost această neobişnuită iniţiativă. ÃŽn altă ordine de idei, frumoasa româncă îşi continuă proiectele, acum fiind distribuită în teleseria „Unchiul din Americaâ€, difuzat la Raiuno.
25.07.2006
8.6KB
:)
02.01.2009
26.9KB
:wink2:
02.12.2006
22.4KB
Daca Dumnezeu ar fi vrut sa fim specialisti informaticieni, ne-ar fi creat cu 16 degete la miini.
31.08.2006
36.3KB
te fac o carte?
14.10.2006
16.2KB
asta e cu Bush!!!
06.09.2006
37KB
r13
23.10.2006
18.1KB
lamaie verde
25.09.2006
10.2KB
:)
16.10.2006
32.4KB
:rotfl:
29.08.2006
21KB
nici eu nu mă pot abţine să ascult din nou muzică tradiţitonală japoneză (la ora asta e chiar binevenită) :rolleyes:
20.11.2006
19.4KB
1k
23.10.2006
19KB
e
02.08.2006
17.4KB
olanda
12.09.2006
19.7KB
=(
08.11.2006
53KB
unde e soarele,unde e nisipul,unde e vara?
22.10.2006
50.4KB
bataie...:rotfl:
27.10.2006
15.7KB
28.11.2006
19.4KB
=D
19.10.2006
41KB
auzi, şti ceva ?
tu chiar crezi că ttă lumea s-a născut în anglia (sau în ţări anglofone) ??
Nope, nu tocmai ... greseala mea! =)
** drept penalizare trebuie să-mi dai şi mie soundtrack-ul din Gladiator (Hans Zimmer a avut şi o piesă în Kingdom of Heaven)
Se rezolva cu soundtrack-ul, desi nu-l am pe tot ... am Best of Hans Zimmer, cred ca inclusiv piesa din Kingodm of Heaven. ;)
***şi în plus trebuie să-mi traduci la mare fineţe vo' 3 versuri de Haiku din rom. în engl.
Um ... o sa imi dau toata silinta sa iasa cit mai fain! :nod:
Si, ca sa nu fiu nici eu off topic, ascult Victor Socaciu - "Oameni de Zapada" (deci am renuntat la ideea ca toata lumea s-ar fi nascut in UK sau in tari anglofone :wink2: ).
Oameni de Zapada (muzica: Victor Socaciu, versuri: Adrian Paunescu)
Ninge fără milă, cu vinovăţie,
Ca o inculpare, ca un martor mut
Ninge cu o nuntă, ninge şi sfîşie
Se fărîmiţează ultimul salut
Vai de noi, femeie, ninge-a despărţire
Vom pleca departe, unde-avem de mers
Ninge, să despartă gheaţă şi iubire
Oarbe felinare trec spre univers
Ninge sfînt şi păgîn,
Numai ochii ne rămîn
Despărţirea s-o mai vadă
Că în rest noi ne-am stins
Şi-am ajuns de-atîta nins
Nişte oameni de zăpadă
Ninge peste buze, ninge peste pleoape
Ninge peste îngeri, ninge peste văi,
Ninge peste clopot, ninge peste ape
Ninge incredibil peste ochii tăi
Ninge ca-n Esenin şi-n poema rusă
Ninge fantomatic şi bacovian
Ninge că sînt rece, ninge că eşti dusă
Ninge ca la moartea ultimului an
Ninge sfînt şi păgîn,
Numai ochii ne rămîn
Despărţirea s-o mai vadă
Că în rest noi ne-am stins
Şi-am ajuns de-atîta nins
Nişte oameni de zăpadă
18.11.2006
2.5KB
:dinti:
21.10.2006
46.7KB
eu nu mi-as da viata pentru persoana iubita.....i-as salva-o si pe a ei si pe a mea...nu-i asa manu....ela.... doar asa va fi.....foarte bine..
09.08.2006
12.7KB
24.08.2006
37.9KB
q
02.08.2006
23KB
=)
11.10.2007
21.6KB
:rotfl:
06.10.2006
22.3KB
:)
16.10.2006
28.2KB
1ss
23.10.2006
28.9KB
:rotfl::rotfl::rotfl:
20.10.2006
29.9KB
:rotfl:
13.10.2006
39.1KB
:nod::rotfl:
26.09.2006
43.2KB
Nu ascult manele acasa....doar vreo doua care au valoare sentimentala pentru mine.:) Dar nu ii inteleg pe cai care le blameaza... Fiecare are dreptul sa asculte ceea ce ii place. Nu-ti plac manelele?? Raspunsul e simplu: nu asculta.:P Va pup...si continuati sa ascultati ce va place.
Stimata doamna/domnisoara Manuela... din cate observ eu tu nai nici o parere. Am vazut post-ul din sectiunea q poponarii... acum asta... Tu spui k nar trebuii sa ne pese de nimic din jurul nostru. Fiecare face cei palce, nu? Ei bine... dar dak acel lucru este prost si invata si aproapele lui sal faca lafel de bine (adik prost) nu consideri k o sa plutim printro mare de prostie? Maneaua nu este nimic! Este pura propaganda anti-cultura prin textele atat de des promovate la fiecare colt de catre oameni lipsiti de cultura, oameni care gandesc cu fundul; spun asta in urma unui banc: "De ce da manelistul din fund si rockerul din cap? Pentru ca fiecare foloseste ce are mai de pret!" Invatza sa ai o opinie... Este nevoie de asta, credema, fara opinie nar exista diferentiere, ar fi doar indiferenta. Nu o lua prea personal si te rog sami ierti atitudinea, dar cand este vorba de conservarea dramului acela de mintea care nea mai ramas in tarisoara asta nu ma pot abtine sa nu scuip in stanga si indreapta pe tot ce murdareste prin proprie atitudine. Tiganii nu sunt demni de apreciat, ei ne injosesc si, o sa va dati seama mai tarziu, ne vor asupri! Vom devenii minoritari in tara noastra si ungurii o sa fie mici copii pe langa ei! Vad k foarte putini iau atitudine... Va salut cu respect!
22.07.2006
38.9KB
Uita-te sub capac! =D
19.11.2006
31.9KB
Snoop Dogg arestat
Snoop Dogg a fost arestat pe 26 oct pentru posesie de droguri si port ilegal de arma, conform spuselor politiei.
Rapper-ul, pe numele sau real Calvin Broadus, a fost retinut in jurul orei 3:45 PM (ora locala) pe aeroportul Bob Hope din Los Angeles. Cei de la securitatea aeroportului l-au oprit pe Snoop pentru intrarea intr-o zona interzisa autovehiculelor.
In urma perchezitiei, ofiterii au gasit in masina artistului marijuana si un pistol. Procuratura Orange County a formulat capetele de acuzatie, tinand cont si de faptul ca luna trecuta rapper-ul a fost implicat intr-un conflict asemanator pe aeroportul John Wayne din NY.
Artistul a fost eliberat in urma achitarii cautiunii stabilite la 35 000 dolari, urmand sa apara in fata unui judecator pe 12 decembrie 2006.
`Nu exista baza pentru aceste acuzatii` a declarat avocatul lui Snoop Dogg. `Odata ce se va lamuri acest lucru, toate acuzatiile vor fi retrase` a mai declarat acesta.
Artistul a fost condamnat in 1990 pentru posesie de cocaina, iar in 1993 pentru port ilegal de arma. La aceste acuzatii el a pledat vinovat, fiind condamnat la trei ani cu suspendare, promitand ca va face declaratii publice in care va incrimina violenta.
In 1996 a fost achitat pentru acuzatia de crima.