Traieste fiecare zi, ca si cum ar fi ultima. Apoi intr-o zi asa se va si intimpla.
31.08.2006
29.6KB
:D
02.12.2006
24.3KB
14a
23.10.2006
38.6KB
:wink2:
29.08.2006
31.3KB
:)
16.10.2006
38.2KB
Def Leppard-Hysteria
01.12.2006
25.8KB
una mai dolofana
06.10.2006
40.5KB
:rotfl:
13.10.2006
25.2KB
Ma intreb daca a gasit ce cauta ... :)
In Gura Presei
19.12.2006
25.2KB
:uimit::rotfl:
20.10.2006
29.4KB
1e
23.10.2006
20.9KB
11 motive pentru care Mos Craciun e de fapt.... o Craciunita.
M-am plimbat prin bloguri si am gasit aceasta... desi a trecut Craciunul nu cred ca se supara cineva pentru o portie in plus de ras :)
Nu vreau sa stric un asemenea mit, dar iata de ce cred ca El e o Ea.
1. Craciunul este un mare eveniment social, organizat, calduros, siropos si imi vine greu sa cred ca un barbat could pull it all off!
2. Barbatii nici macar nu se gandesc sa aleaga un cadou pana in Ajunul Craciunului. Este ca si cum ar fi prinsi intr-o deviere temporala Ebenezeriana pana la ora 3 p.m Dec. 24, cand - cu un calm de invidiat - isi suna ceilalti prieteni pentru o iesire la cumparaturi.
3. Odata ajunsi in ceva mall, tot timpul raman surprinsi ca rafturile sunt cam goale sau eventual mai gasesc tot felul de chestii nashpa, cam aiurea si nasoale pe care nimeni nu le-ar mai lua. Desi cineva ar crede ca acest lucru le-ar induce o stare de panica si remuscari, nu este deloc cazul. Macar asa le este mult mai usor sa aleaga ceva.
4. Daca ar fi un barbat cu totii ne-am trezi in ziua Craciunului cu o jucarioara, gen cel din reclama Pepsi Max, sub copac.
5. O alta problema pentru Mosu ar fi sa ajunga la destinatie. In primul rand nu ar avea reni pentru ca toti ar fi deja trofee. Totusi daca ar mai avea reni, tot ar avea probleme de transport pentru ca inevitabil s-ar pierde in zapada si printre nori si ar refuza sa se opreasca sa ceara indicatii.
6. Pe langa toate astea, ar mai fi intarzierile inevitabile in semineu, unde barbatul-mester-priceput-la-toate s-ar opri sa mai aranjeze cate o caramida in horn, sau sa verifice daca nu exista scapari de monoxid de carbon in fiecare semineu cu functionare pe gaz, si s-ar pune sa aranjeze fiecare brad astfel incat sa formeze un unghi perfect de 90 de grade cu podeaua.
7. Barbatii nu stiu impacheta un cadou.
8. Ar prefera sa fie mort decat sa fie prins intr-un costum rosu de piele.
9. Si-ar simti amenintata masculinitatea daca ar fi vazut in compania atator spiridusi.
10. Barbatii nu raspund la scrisori.
11. Pentru a fi raspunzatori de Craciun ar trebui sa isi asume un angajament.
01.01.2007
9.8KB
:razz:
21.10.2006
42.3KB
t
02.08.2006
18.5KB
nani nani:cool:
17.09.2006
3.9KB
Nokia a anuntat recent lansarea celui mai nou membru al familiei sale „Activeâ€: telefonul Nokia 5500 Sport Music Edition. Editia Music preia conceptul extrem de bine primit al telefonului Nokia 5500 Sport, venind, in plus, cu o cartela microSD de 512 MB (pana la 375 de melodii), o curelusa pentru purtarea in timpul antrenamentelor, un suport pentru fixarea pe bicicleta, precum si un set cu casca special creat pentru activitatile sportive.
„Pe langa design-ul sportiv, Nokia 5500 Sport Music Edition ofera o gama extinsa de functii pentru muzica si face parte din categoria de dispozitive Nokia XpressMusic, un brand care garanteaza o experienta muzicala mobila de inalta calitate.â€
Datorita curelusei originale, telefonul poate fi purtat in jurul taliei sau in jurul bratului, ceea ce ii asigura o fixare
foarte buna, chiar si in timpul antrenamentelor energice. Setul cu casca mediaza accesul fara comenzi manuale la functiile pentru muzica si apeluri, avand un design anatomic, adaptat formei urechii. Iar pentru o experienta muzicala completa, aveti la dispozitie aplicatia Nokia Music Manager, care permite transferul usor si comod de muzica de pe PC pe telefon, intr-o diversitate de formate.
Pentru pasionatii sportului, Nokia 5500 Sport Music Edition ofera mult mai mult decat muzica. Telefonul dispune de pedometru integrat, care le permite utilizatorilor sa afle distantele parcurse si caloriile consumate in timpul alergarii. In plus, cu ajutorul unui modul GPS (optional), utilizatorii pot monitoriza, ca distanta si calorii, si alte activitati – precum traseele pe bicicleta sau sesiunile de schi cross-country.
Privitor la functiile pentru mesaje, Nokia 5500 Sport Music Edition este un adevarat multitalent. Iar trecerea de la un mod de functionare la altul – telefon, muzica si sport – se face printr-o simpla apasare de tasta. Si pentru ca Nokia 5500 Sport Music Edition este un telefon inteligent si performant, ofera suport si pentru tehnologia „text-to-speech†(redarea vocala a textelor scrise). Cu doar doua atingeri de taste, dispozitivul va citeste „cu voce tare†SMS-urile pe care doriti sa le consultati. Camera de 2 megapixeli vine sa intregeasca setul bogat de functii ale telefonului Nokia 5500 Music Edition.
Dispozitivul functioneaza in banda tripla (GSM 900/1800/1900) si este disponibil, incepand de astazi, intr-un numar limitat de magazine din Europa. Pretul final preconizat este de aproximativ 350 de Euro, suma care nu include taxele si subventiile aplicabile produsului.
18.10.2006
8.4KB
Soundtrack - "Requiem for a Dream" - "Lux Aeterna" - Clint Mansell
24.11.2006
21.7KB
natura sau iluzii
22.10.2006
42.7KB
Orice prost poate ştii. Scopul este să înţelegi.
(Albert Einstein)
:wink2:
28.10.2006
18.9KB
:uimit::rotfl::rotfl::rotfl:
11.10.2006
49KB
:rotfl:
12.10.2006
29.2KB
:hi:
12.10.2006
24KB
Un film bun,un raspuns la cum ar fi lumea daca un virus ar depopula pamantul de oameni.Ce s-ar intampla daca ar mai ramane un ultim om pe pamant?Desi filmele in care virusi mortali transforma omenirea sunt destul de multe si in mare parte plictisitoare,mie personal acesta mi s-a parut mai diferit , facut cu un impact psihologic mai mare si consider ca trebuie vazut numaidecat chiar daca nu esti un fan al genului.
Will Smith a jucat foarte bine rolul mult diferit de genul filmelor cu baieti rai ,un rol complex,mai mult un monolog in 80% din film(asta daca nu e sa punem cainele drept interlocutor)
Arhiva uploadata de mine contine doua trailere ale filmului ,torrentul pentru a downloada filmul si subtitrarea in limba romana.Torrentul este verificat de mine personal merge bine,iar calitatea filmului este foarte buna.
21.05.2008
41.8KB
Am vazut aseara "Iluzionistul", cu Rufus Sewell. E foarte fain. Il recomand tuturor celor carora le plac provocarile intelectuale si enigmele. :)
16.10.2006
4.6KB
ba da
12.09.2006
33.4KB
:)
15.11.2007
24.3KB
:rotfl:
12.10.2006
52.5KB
Cu o saptamina inainte de acest expriment, un copil din Brazilia a murit dupa ce a amestecat Mentos cu Cola. Un altul din aceeasi tara a murit cu un an inainte, din aceeasi cauza. Aveti grija cind amestecati cele doua produse!
18.11.2006
41KB
:)
21.10.2006
33KB
Festivalul Cerbul de Aur se va desfasura la Brasov, in luna august a anului viitor. Primarul Brasovului George Scripcaru a declarat intr-o conferinta de presa ca aceasta editie va fi una `foarte puternica, corelata cu alte evenimente, care sa compenseze lipsa celei din 2006`.
El a mai spus ca a discutat cu Presedintele - Director General al Televiziunii Romane, Tudor Giurgiu - despre realizarea acestui proiect in parteneriat cu Primaria Brasov. Astfel, incepand din luna ianuarie, se vor forma, la Brasov, doua echipe de lucru, una a municipalitatii brasovene si alta a TVR, care vor pune la punct `datele a tot ceea ce inseamna Cerbul de Aur`.
`TVR intentiona sa organizeze editii itinerante, in mai multe orase ale tarii, insa a ajuns la concluzia ca nu este bine si ca locul Cerbului e la Brasov`, a spus primarul.
Primarul a precizat ca, potrivit unui sondaj de opinie, 94% dintre brasoveni doresc acest festival in oras, `deoarece reprezinta un castig pentru comunitate din toate punctele de vedere`.
Anul acesta `Cerbul de Aur` nu a avut loc deoarece TVR a fost implicat in derularea mai multor proiecte de anvergura precum `TVR 50` si `Junior Eurovision Song Contest` care se va desfasura in decembrie, la Bucuresti.
24.11.2006
12.7KB
eeeeeeeeeee si poza
11.11.2006
34KB
suparat
19.10.2006
8KB
:rotfl:
12.10.2006
30.9KB
Un film extraordinar dupa parerea mea.Sunt sustinut in afirmatie si cel dupa a carui roman a fost facuta pelicula si anume regele romanelor horror STEPHEN KING.Un film cu un impact psihologic total , il depaseste mult pe precedentul 1403.
Sfarsitul filmului este neasteptat si parca simti gustul amar al personajului principal.Cred ca este cel mai bun final de film vazut de mine in ultimii ani buni.Ce e foarte important este originalitatea sfarsitului.
Ca sa nu scriu atat de multe cuvinte si sa reduc la unul singur ar fi FENOMENAL.Ar fi cu adevarat regretabil sa nu fie vazut.
Linkul contine trailerul,torrentul si subtitrarea filmului in romaneste.Torrentul este verificat,deci nu sunt probleme.
23.05.2008
36KB
=(
08.11.2006
30.8KB
asta imi place cel mai mult...
02.08.2006
27.2KB
=)
20.10.2006
37.4KB
"That's the spot ... Yeah! Right thereeee!!!!" :rotfl: